Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Idi na stranu : Prethodni  1 ... 10 ... 15, 16, 17

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 17 od 17]

1Sta se desava napolju? - Page 17 Empty Sta se desava napolju? Ned Sep 25, 2011 8:47 pm

SayFuckYouAndMoveOn

SayFuckYouAndMoveOn
Member
Member
First topic message reminder :

Mrak je,neka kola prolaze...


401Sta se desava napolju? - Page 17 Empty Re: Sta se desava napolju? Ned Jan 25, 2015 3:58 pm

born_to_adore_lana

born_to_adore_lana
Edward's Lamb
Edward's Lamb
Nema vise kise, poo koji covek prodje.

402Sta se desava napolju? - Page 17 Empty Re: Sta se desava napolju? Ned Jan 25, 2015 7:58 pm

Najda M.

avatar
Elite member
Elite member
Kap po kap kiše , pomešan sa pahuljama provejava kroz turobnu zimsku noć...nema prolaznika...samo moji koraci odzvanjaju osvetljenim ulicama...I pitam se...kuda je nestao žamor ljudi ? ...Da li to samo ja lutam, tražeći u prohladnoj noći izgubljene snove na kraju još jednog statičnog januarskog dana ?

403Sta se desava napolju? - Page 17 Empty Re: Sta se desava napolju? Pon Jan 26, 2015 7:26 am

Najda M.

avatar
Elite member
Elite member
Jutro...navukao se dan na mračne zastore...nestale zvezde...Ipak...Sunca nema. Oblaci danas vladaju
nebeskom pučinom...Ponovo susnežica magli vidike.
A u mom oku čudesni sjaj, probija sve magline. I vidim široko, duboko i daleko.. srce gotovo da peva...Osmeh mi se krade, iz pogleda beži u uglove usana. U duši blagost i tanani nemir...Volim...

Najda M.



Poslednji izmenio Najda M. dana Pon Jan 26, 2015 3:30 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

404Sta se desava napolju? - Page 17 Empty Re: Sta se desava napolju? Pon Jan 26, 2015 1:34 pm

pajac hus

pajac hus
Elite member
Elite member
Kaplju ridje suze.Sa starog, mnogim prebrojanim godinama nagriženog limenog krova, liju se poslednji minuti kućerka pod njim. Tu su! Došli su da je ubiju. Umornu, zatravljenu i zakorovljenu...uprkos svemu uspravnu. Još kratko...vrlo kratko. Krv smrdljiva, fosilna, uzavrela u mehaničkom srcu rušitelja. Sjaj novca titra u oku čovjeka. On ulazu u tešku metalnu zvijer. Ne mogu da gledam. Ne mogu. Čujem prokletnike! Čujem! Cvili limeni krov, pucaju grede, zvoni srča dva umorna oka...ona pada. Padaju radosti i tuge, rodjenja i smrti, prvi i poslednji plač. Nestaju u prašini duga sijela, pod čkiljavom petrolejkom. Gubi se miris vrelog hljeba, jer i sač je zatrpan...i ćilimi, ruha djevojačka...i kolijevka...i kolijevka...Bože...
Sjećanja. Jedno krilo na njima leti, drugo nade ka nebu vinu. Na njima, nesigurno, treperi krhka duša čovjekova. Sjećanja su danas ubijena. Da li je i duša pala u prah srušenih uspomena?

405Sta se desava napolju? - Page 17 Empty Re: Sta se desava napolju? Pon Jan 26, 2015 3:31 pm

Najda M.

avatar
Elite member
Elite member
pajac hus ::Kaplju ridje suze.Sa starog, mnogim prebrojanim godinama nagriženog limenog krova, liju se poslednji minuti kućerka pod njim. Tu su! Došli su da je ubiju. Umornu, zatravljenu i zakorovljenu...uprkos svemu uspravnu. Još kratko...vrlo kratko. Krv smrdljiva, fosilna, uzavrela u mehaničkom srcu rušitelja. Sjaj novca titra u oku čovjeka. On ulazu u tešku metalnu zvijer. Ne mogu da gledam. Ne mogu. Čujem prokletnike! Čujem! Cvili limeni krov, pucaju grede, zvoni srča dva umorna oka...ona pada. Padaju radosti i tuge, rodjenja i smrti, prvi i poslednji plač. Nestaju u prašini duga sijela, pod čkiljavom petrolejkom. Gubi se miris vrelog hljeba, jer i sač je zatrpan...i ćilimi, ruha djevojačka...i kolijevka...i kolijevka...Bože...
Sjećanja. Jedno krilo na njima leti, drugo nade ka nebu vinu. Na njima, nesigurno, treperi krhka duša čovjekova. Sjećanja su danas ubijena. Da li je i duša pala u prah srušenih uspomena?

wwwwwwwwwwooooooooooooooooooow... Smile Smile Smile

406Sta se desava napolju? - Page 17 Empty Re: Sta se desava napolju? Pon Jan 26, 2015 4:27 pm

born_to_adore_lana

born_to_adore_lana
Edward's Lamb
Edward's Lamb
Ja ne znam sta bih pametno mogla reci pored vasih divnih opisa Very Happy

407Sta se desava napolju? - Page 17 Empty Re: Sta se desava napolju? Pon Jan 26, 2015 5:11 pm

pajac hus

pajac hus
Elite member
Elite member
Ispod blatnjavog i raskvašenog vrta, na uzanom rukohvatu ograde, graciozno i sigurno, nogu pred nogu šeta radoznala mačka. Divlja u svojoj pitomosti...gorda u svojoj krotkosti...umna u svojim tišinama...jednostavno MAČKA.

HVALA ti Mačko! Mnogo ti možeš! Uhvati klupko zlatne Najdine predje, neka te vodi ta nit.Usudi se, pusti riječi da lete...probaj! Very Happy Very Happy Very Happy

408Sta se desava napolju? - Page 17 Empty Re: Sta se desava napolju? Pon Jan 26, 2015 6:17 pm

Najda M.

avatar
Elite member
Elite member
Hej *Precious* ...probaj, pusti malo maštu...hajde...čekam .... justsmile  :ino

Možeš ti to... Smile

409Sta se desava napolju? - Page 17 Empty Re: Sta se desava napolju? Uto Jan 27, 2015 1:03 pm

born_to_adore_lana

born_to_adore_lana
Edward's Lamb
Edward's Lamb
A ne znam vam ja to, nikad nisam bila tip za pisanje, al zaista obozavam da uzivam u tudjim umetnostima, recima i pricama Very Happy ja sam vise logicki, racionalni, matematicki tip osobe xD

410Sta se desava napolju? - Page 17 Empty Re: Sta se desava napolju? Uto Jan 27, 2015 3:14 pm

Najda M.

avatar
Elite member
Elite member
*Precious* ::A ne znam vam ja to, nikad nisam bila tip za pisanje, al zaista obozavam da uzivam u tudjim umetnostima, recima i pricama Very Happy ja sam vise logicki, racionalni, matematicki tip osobe xD

Ja nekako ipak verujem da ćemo te ,,povući,, .... justsmile

411Sta se desava napolju? - Page 17 Empty Re: Sta se desava napolju? Uto Jan 27, 2015 3:20 pm

Najda M.

avatar
Elite member
Elite member
Farovi automobila u daljini,  kroz sumrak najavljuju prolaznost zvuka i predmeta u prostoru i vremenu...Sve je relativno...sem apsolutne istine...( ako verujemo u nju )

412Sta se desava napolju? - Page 17 Empty Re: Sta se desava napolju? Uto Jan 27, 2015 8:56 pm

Najda M.

avatar
Elite member
Elite member
Trgom odzvanjaju koraci prolaznika...Poneka barica pljusne pod čvrstim muškim koracima, dok uz njih sitni ženski , udaraju štiklama o pločnik...Veče, parovi šetaju pod kišobranima u zagrljaju...Neko čavrlja, neko ćutke ide ka zacrtanom cilju...Stariji gospodin sede kose koja viri ispod beretke, u rukama nosi torbe i jedva hoda...Dečak protrčava jureći psa...Prodavac kokica raspevano viče i nudi kokice čiji se miris širi centrom grada...Iz obližnjeg kafića trešti muzika...Poslastičarnica puna sladokusaca...Grad ipak živi...A poplava beše u maju...
Ona sama, šćućurena pod strehom obližnje kladionice čeka i prosi...Možda nečiji veliki dobitak , bude mrvica njene sreće da sutra preživi...

Najda M.

413Sta se desava napolju? - Page 17 Empty Re: Sta se desava napolju? Pet Jan 30, 2015 5:46 pm

pajac hus

pajac hus
Elite member
Elite member
Kiša. Spira sokake ogrezle u blatu, opušcima, pljuvačci i prljavim riječima ljudskim. Nosi ka šahtu gotovo sve...najprljavije ostaje...riječi su tu, u asfalt urezane.

414Sta se desava napolju? - Page 17 Empty Re: Sta se desava napolju? Ned Feb 01, 2015 11:03 pm

Najda M.

avatar
Elite member
Elite member
Mesečinu obavili oblaci...Kroz crnilo , kandelabri niz ulicu bacaju svetlost na senke prolaznika. Tišinu ubija zvuk kamiona, koji se gotovo raspada na točkovima koji jure nekuda...Vozač verovatno zviždi uz neki jeftin narodnjak, dok šiba ka cilju, da zaradi još jednu bednu i čemernu dnevnicu , da prehrani čeljad...
Mali žuti pas, muva se oko ulaza zgrade...tih i pognute glavice...Gladan, promrzao i tužnog pogleda...
Na mnoge ljude liči...

Najda M.

415Sta se desava napolju? - Page 17 Empty Re: Sta se desava napolju? Čet Feb 05, 2015 3:46 am

Najda M.

avatar
Elite member
Elite member
U mrkloj noći, sipi kiša spirajući sa krovova tragove prašine vremena. Vetar udara o tišinu...i čuje se škripa lima sa obližnje udžerice. Pas iz sklepane kućice cvili, tražeći malo pažnje. Jedna žena, budna, prebira po uspomenama...premeštajući se sa noge na nogu na terasi. Od hladnoće se stresa. Ne da joj nemir da oči sklopi i usni san. Blago se smeška, dok joj se uzdah otima. Suza niz obraz kliza,dok pogledom vinutim u nebo isčekuje nešto...Radosnica iskri kao biser...Zvezde su skrivene iza oblaka ...ona svetlost iz daljina na obrazima rumenim oseća...

Najda M.

416Sta se desava napolju? - Page 17 Empty Re: Sta se desava napolju? Čet Feb 05, 2015 4:36 pm

.novocaine

.novocaine
expelled from paradise
expelled from paradise
PRESTALO JE SNJEŽITI!
Toliko sam sretna da to ne mogu riječima sročiti. xD

http://weheartit.com/kidnapped_angel

417Sta se desava napolju? - Page 17 Empty Re: Sta se desava napolju? Sub Feb 07, 2015 1:08 pm

Najda M.

avatar
Elite member
Elite member
Popustio mraz...Niz oluke kaplje jučerašnji sneg...Mali žuti pas njuši ispod snega, razgrćući trulo lišće, ne bi li pronašao hranu...Malo dalje , starac u ritama, izboran lica, krezub, u prljavom kaputu, bar tri broja većem, vuče stara kolica i prilazi kontejneru...Štapom prebira po smeću...gundja...Psuje jedva mičući usne od hladnoće...mada nismo u ,,minusu,, ....Ili jesmo u debelom minusu ljudskosti ?!

Da...SRBIJA !

Najda M.

418Sta se desava napolju? - Page 17 Empty Re: Sta se desava napolju? Pon Feb 09, 2015 10:23 pm

Najda M.

avatar
Elite member
Elite member
Iza žaluzina snežni krajolik u noći...Klupa prazna.Sneg sitan veje ...Po neki korak zaškripi ostavljajući trag stopa zamišljenog prolaznika. Iz odžaka suklja sivi dim ,malen u odnosu na grotlo iz kog suklja otrov iz termoelektrane...
Konačno malo beline po sivilu mog grada...Napokon malo svežine u učmalom dahu Obrenovčana...

Najda M.


Sta se desava napolju? - Page 17 81624403_12902

419Sta se desava napolju? - Page 17 Empty Re: Sta se desava napolju? Ned Feb 15, 2015 10:16 pm

Najda M.

avatar
Elite member
Elite member
Tiha noć spustila se nad moj grad...Praznik Državnosti ...A grad ovijen melanholijom i setom...Ljudi u njemu tihi...ne praznuju...životare...Poplava je ostavila duboke tragove ...vidim ih pod koracima, osećam u vazduhu...
Čupa se moj grad...a ljudi ...neki su postali dobri, nekima se zlo ustaljeno u njima probudilo...

Čudno...kako priroda zatrpa ljude i nečoveštvo iz mulja nasuče na suvo...

Dobro je...nema kiša i snegova...Nada da se neće ponoviti 16. maj 2014.-te ...AMIN !

Najda M.

420Sta se desava napolju? - Page 17 Empty Re: Sta se desava napolju? Sre Feb 18, 2015 3:34 pm

pajac hus

pajac hus
Elite member
Elite member
Sunce tone u zagrljaj topola...pred smiraj...pred san. Nebo kristalno jasno...plavo...već kezi zube suhomrazica. Borje na sjevernom brdu zari rumena svjetlost dalekog glasa koji čujem...njegov dah mi govori: "Čeka nas još jedna topla zimska noć."

421Sta se desava napolju? - Page 17 Empty Re: Sta se desava napolju? Pon Mar 02, 2015 5:13 pm

♥ Life Starts Now ♥

♥ Life Starts Now ♥
VIP
VIP
Pada kisa.

422Sta se desava napolju? - Page 17 Empty Re: Sta se desava napolju? Sre Mar 04, 2015 3:36 am

pajac hus

pajac hus
Elite member
Elite member
U želji da i njoj jednom svane, tužna noć umire...baš kao i čovjek.

423Sta se desava napolju? - Page 17 Empty Re: Sta se desava napolju? Sre Mar 04, 2015 1:50 pm

Najda M.

avatar
Elite member
Elite member
Noć se povukla tiho i neprimetno pred naherenim oblačnim danom. Po neki tračak Sunca , bori se sa pretećim sivilom horizonta. Reke nadolaze...životi odmiču...Samo priroda u zadnjim trzajima zime , preti da opstane , makar je ljudi lomili...

Najda M.

424Sta se desava napolju? - Page 17 Empty Re: Sta se desava napolju? Pon Mar 16, 2015 1:03 am

♥ Life Starts Now ♥

♥ Life Starts Now ♥
VIP
VIP
Nista posebno...

425Sta se desava napolju? - Page 17 Empty Re: Sta se desava napolju? Pon Mar 16, 2015 3:00 pm

born_to_adore_lana

born_to_adore_lana
Edward's Lamb
Edward's Lamb
Kosije prolaze.

Sponsored content


Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 17 od 17]

Idi na stranu : Prethodni  1 ... 10 ... 15, 16, 17

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu

Sta se desava napolju? - Page 17 Beautiful-girl-look-up2-